Chito

Chito“ – tai mūsų sukurta funkcinio maisto gaminių šeima, deranti su Sveikos gyvensenos laiptų Bronzinės, Sidabrinės ar net Auksinės pakopos reikalavimais. Ji skirta padėti žmonėms maitintis sveikai net ir šio spartaus gyvenimo laikais. 

Pagrindiniai „Chito“ gaminių išskirtiniai bruožai:

 1. Ypač daug ląstelienos (maistinių skaidulų), todėl gaminiai puikiai malšina alkį ir padeda suderinti žarnyno mikroekosistemą.
 2. Sudėtyje yra chitozano – tai novatoriška iš grybų išskirta tirpiųjų maistinių skaidulų rūšis, kuri veiksmingai padeda palaikyti normalią cholesterolio koncentraciją kraujyje.
 3. Nėra krakmolo ir glitimo (gliuteno), kurie gali išderinti žarnyno mikroekosistemą.
 4. Nėra pridėtinio cukraus, dirbtinių dažiklių, dirbtinių saldiklių ar skonio stipriklių – taip išlaikomas tikro maisto skonis.
 5. Visos sudedamosios dalys yra augalinės kilmės, todėl produktas tinkamas ir veganams.
 6. Gamyboje nenaudojame aukštų temperatūrų, todėl tinka žaliavalgiams.
 7. Natūraliai daug vitaminų ir mineralų,kurie yra svarbūs normaliai energinių medžiagų apykaitai palaikyti.
 8. Gaminant naudojama atsinaujinančių išteklių elektros energija.

 

„Chito“ gaminiai puikiai tinka

 • metantiems svorį,
 • sportuojantiems,
 • žygeiviams,
 • veganams,
 • sergantiems cukriniu diabetu,
 • vaikams,
 • norintiems, greitai numalšinti alkį
 • ir visiems, besirūpinantiems savo sveikata.

Šiuo metu „Chito“ šeimyną sudaro:

 1. Ispaninio šalavijo (chia) ir kanapių sėklų PAPLOTĖLIAI
 2. Daržovių TRAPUČIAI

Greitai ją papildys ir GRANOLA bei veganiški GUMINUKAI, kurių receptus dar tobuliname.

Atsiliepimai

„Norime pasidžiaugti Jūsų gaminiais, jie labai patiko ir mums, ir mūsų klientams. Tokia linija labai yra sveikintina.“ – „SKANAUS MAISTO FABRIKAS“, www.smf.lt

„Skonis puikus. Šiaip pakuotės labai gražios. Ir tas laiško formatas mielas. Su moliūgų sėklom labiausiai patiko.“ – KRISTINA TOMILINA

Ispaninio šalavijo ir kanapių sėklų paplotėliai

Daug kalbama apie didžiulę kanapių bei ispaninio šalavijo („chia“) sėklų mitybinę vertę. Jose daug skaidulinių medžiagų, omega-6 ir omega-3 riebiųjų rūgščių, vitaminų ir mineralų, o ypač fosforo, magnio ir mangano, šie mineralai svarbūs normaliai energinių medžiagų apykaitai palaikyti, be to

Fosforas svarbus normaliai ląstelių membranų funkcijai, taip pat normaliai kaulų ir dantų būklei palaikyti.

Magnis svarbus normaliai nervų sistemos veiklai ir normaliai psichologinei būklei palaikyti, taip pat svarbus normaliai baltymų sintezei, raumenų funkcijai bei kaulų ir dantų būklei palaikyti, padeda išlaikyti elektrolitų pusiausvyrą bei mažinti pavargimo jausmą ir nuovargį.

Manganas svarbus normaliam jungiamojo audinio formavimuisi ir normaliai kaulų būklei palaikyti bei padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos.

Vis dėlto retas kuris randa patogų būdą ispaninio šalavijo bei kanapių sėklas įtraukti į savo kasdienį maisto racioną, todėl nusprendėme imtis šios problemos sprendimo.

Žmonės nuo seno žino, kaip vartoti duonos produktus, tačiau glitimo (gliuteno) netoleravimas, rūpestis dėl kalorijų arba nenoras per dideliu kiekiu krakmolo išderinti žarnyno mikroekosistemos verčia ieškoti alternatyvių duonos gaminių. Tam dažnai įprasti kvietiniai ar ruginiai miltai skiedžiami grikių, ryžių, kukurūzų miltais arba naudojami viso grūdo miltai.

Siekdami kartu sumažinti ir krakmolo vartojimą, mes žengėme kitu keliu: išvis atsisakėme grūdų ir tešlą pagaminome vien iš maltų kanapių ir ispaninio šalavijo sėklų, rišimui panaudojome novatorišką, tačiau ypatingai sveikatai palankią medžiagą – grybų chitozaną. Chitozanas padeda palaikyti normalią cholesterolio koncentraciją kraujyje, o jo teigiamas  poveikis atsiranda per parą suvartojant vos 3 g chitozano – tai keletą kartų mažiau nei kitų maistinių skaidulų norma tokiam pačiam poveikiui pasiekti. Turbūt nereikia priminti, kad didelė MTL cholesterolio koncentracija kraujyje yra vienas pagrindinių aterosklerozės rizikos veiksnių.

Iš tešlos formuojame paplotėlius, kuriuos džioviname ore 45 °C temperatūroje. Ši maisto forma daug kam puikiai pažįstama ir lengvai pritaikoma: jais galima užkabinti įvairius trintus kremus, ant jų galima tepti sumuštinius, o kad paplotėliai lygiai taip pat noriai būtų valgomi ir vieni, mes įmaišėme įvairių priedų: saulėje džiovintų pomidorų, alyvuogių, moliūgų ar sezamų sėklų.

Ispaninio šalavijo ir kanapių sėklų paplotėliai atitinka Bronzinės pakopos reikalavimus.

„Chito“ sėklų paplotėliai puikiai dera

 • tiesiog vieni,
 • su avokadų trintiniu (gvakamole),
 • su tepamais sūriais,
 • su nesaldžiomis užtepėlėmis,
 • su žemaitišku kastiniu,
 • su lašiniais ar šonine,
 • prie sriubos,
 • prie salotų,
 • ir visur, kur tik naudojama juoda duona.

Daržovių trapučiai

Kanapių bei ispaninio šalavijo sėklos, kurias naudojame paplotėliams gaminti, suteikia pakankamai ląstelienos, tačiau tai yra luobelių ląsteliena (alfa-celiuliozė), kurią žarnyno mikroorganizmai virškina sunkiau nei daržovėse randamą ląsteliena (hemiceliuliozę). Mūsų manymu, būtent hemiceliuliozė yra pagrindinė priežastis, kodėl daržoves valgyti kasdien yra sveika.

Tačiau daržovėse yra daug vandens, todėl ląstelienos koncentracija jose yra maža. Reikiamam ląstelienos kiekiui gauti, reikia suvalgyti daug daržovių, o tai padaryti sunku, kai pusryčiams ar priešpiečiams turime mažai laiko, daržoves taip pat sunkiau pasiimti su savimi, jos užima daug vietos. Ne visi, o ypač vaikai, mėgsta šviežių daržovių skonį, kuris dažnai gali turėti aitrumo. Aitrumas dingsta daržoves verdant, tačiau ilgai virti laiko taip pat turi nedaugelis. Na o ir virtos daržovės ne visiems yra pakankamai skanios, kad jas norėtųsi vartotų kasdien. Visos šios priežastys trukdo žmonėms per dieną vartoti pakankamą daržovių kiekį.

Mes nusprendėme išspręsti ir šią problemą, todėl vadovaudamiesi jau daugelį metų mūsų skelbiamų šūkiu „Sultis atiduok priešui, o išspaudas suvalgyk pats“, sukūrėme daržovių trapučius, kurių pagrindą sudaro grybų chitozanu suklijuotos žalios kopūstų išspaudos, į kurias įmaišome ir kitų džiovintų daržovių. Kopūstus pasirinkome ne atsitiktinai, pasirodo, kad juose yra pats geriausias ląstelienos ir angliavandenių santykis, kuris išlieka ir išdžiovinus. Džiovinant daržoves taip pat padidėja mineralų koncentracija, o ypač kalio, mangano, chromo ir svarbiausia reto bet labai svarbaus seleno.

Kalis svarbus normaliai nervų sistemos ir raumenų veiklai, taip pat padeda palaikyti normalų kraujospūdį.

Manganas svarbus normaliai energinių medžiagų apykaitai, jungiamojo audinio formavimuisi ir normaliai kaulų būklei palaikyti bei padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos.

Chromas svarbus normaliai pagrindinių maistinių medžiagų apykaitai ir padeda palaikyti normalią gliukozės koncentraciją kraujyje.

Selenas padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos, jis svarbus normaliai skydliaukės ir imuninės sistemos veiklai bei normaliai plaukų ir nagų būklei palaikyti.

Ir vis dėlto didžiausias šio gaminio išskirtinumas iš panašių produktų yra tai, jog mūsų daržovių trapučiai yra džiovinti ore – jie NEKEPTI. Po džiovinimo, trapučius sutepame lazdynų riešutų aliejumi, taip juos praturtindami sveikatai labai naudingomis mononesočiosiomis riebiosiomis rūgštimis. Toks apdorojimo būdas apsaugo riebalus nuo greitesnės oksidacijos aukštesnėje nei kambario temperatūroje, todėl jos išlieka aukščiausios kokybės.

Daržovių trapučiai atitinka Sidabrinės pakopos reikalavimus.

„Chito“ daržovių trapučiai puikiai dera

 • tiesiog vieni,
 • su avokadų trintiniu („gvakamole“),
 • su tepamais sūriais,
 • su nesaldžiomis užtepėlėmis,
 • prie sriubos,
 • ir visur, kur tik naudojamas batonas arba džiūvėsiai.

KUR ĮSIGYTI?

MŪSŲ E-PARDUOTUVĖJE

Taip pat „Chito“ gaminių galima rasti šiose parduotuvėse:

 • UAB „Mokslo kavinė“, E. Ožeškienės g. 7, Kaunas.