Sveika gyvensena – tai natūralus būdas išvengti ligų

      Komentarai įrašui Sveika gyvensena – tai natūralus būdas išvengti ligų yra išjungti

sveika gyvensenaSveika gyvensena domiuosi jau 10 metų. Tai prasidėjo nuo noro pagerinti odos būklę, vėliau peraugo į norą atsikratyti kasmetinio peršalimo su komplikacijomis ir neaiškios kilmės lytinių organų infencijų, tačiau bendru viso gyvenimo siekiu tai tapo po to, kai dėl įtariamos ūmios infekcijos atsidūriau ligoninėje, o gydytojai nežinojo, kaip mane gydyti. Per savaitę paaiškėjo, kad jokios infekcijos nebuvo, o simptomai praėjo savaime be jokio gydymo. Tuomet supratau, kad kai kurių ligų atveju medicina yra bejėgė.

Kaip sako japonų kovos meno aikido praktikuotojai: „išvengta kova yra laimėta kova“, todėl supratau, kad tikrasis kelias į sveikatą yra ne gydymas, o ligų profilaktika – sveikatingumas. Besdomėdamas giliau supratau, kad sveikatos srityje yra tiek daug mitų ir klystkelių, kad be platesnio išprusimo žmogus nesugeba atsirinkti, kas tiesa ir kas apgaulė, kas veikia, o kas skirta tik pinigams išvilioti. Todėl dažnas žmogus ir numoja ranka į savo sveikatingumą ir savo sveikatą į gydytojų rankas atiduoda tik tuomet, kai ja neturi kito pasirinkimo. Supratau, kad norėdamas išlikti sveikas, turiu ne tik domėtis sveikata, bet ir pats atrasti visoje toje painybėje tiesos kelią.

Laimei tai, kad ligų profilaktika yra kur kas efektyviau nei jų gydymas, medicinos atstovai jau yra supratę, todėl gydytojai visi kaip vienas visi kartoja, kad ligų profilaktikai būtina sveika gyvensena – tai sveika mityba, fizinis aktyvumas ir švara. Kadangi tiesiogiai iš to, kad pacientai laikysis šių nurodymų, medikai neuždirbs, todėl prie to jie dar siūlo įvairius preparatus sveikatos stiprinimui, pavyzdys būtų imuniteto stiprinimas įvairiais papildais arba žolelėmis šaltuoju metų laiku.

Kodėl sveika gyvensena dažnai nepadeda?

Tačiau siekiant išvengti ligų tokiu būdu kyla patikimumo problema. Jei vartojame preparatą ir nesusergame, iš kur žinote, kad taip nutiko būtent dėl preparato vartojimo? Gal nesusirgote dėl natūralių priežasčių, o tai, kad kažką vartojote, tiesiog nukreipė Jūsų dėmesį nuo tikrosios priežasties? Dar dažniau nutinka, kad nors ir preparatas vartojamas, tačiau vis ties susergama. Tuomet tie, kas Jums tą preparatą įkišo teisinasi, kad jei jo būtumėte nevartojęs(-usi), ligos simptomai būtų buvę dar sunkesni – bet juk to irgi niekaip neįmanoma įrodyti. Išeina, kad ką nors vartodami ligų profilaktikai Jūs tiesiog pasikliaujate tikėjimu. Taip, tam tikrais argumentais pagrįstu, bet vis tiek tikėjimu.

Tas pats nutinka kai pradedama klausyti siauros srities specialistų rekomendacijų sveikos mitybos arba fizinio aktyvumo klausimais. Ką gali praktiško patarti kardiologas arba endokrinologas apie mitybą arba sportą? Ypač jei jie nei patys sveikai maitinasi, nei turi laiko sportuoti. Arba ką apie sveiką mitybą gali patarti fizinio lavinimo treneris, jei jo išsilavinimas skirtas iš žmogau gaminti mašiną, kuri pasieks kuo aukštesnį rezulatąt savo sveikatos sąskaita? Šie profesionalai gali perduoti tik standartinius teiginius apie sveiką gyvenseną, tokius, kurių ir taip pilnas internetas ir kurie vienas kitam prieštarauja. Nė vienas profesionalas nemato žmogaus kaip visumos, kiekvienas į jį žiūri iš sau įdomaus kampo, todėl iš tiesų ligų profilaktika ir neduoda norimo rezultato – ligų daugėja, ligoniai jaunėja ir gydymas brangsta. Tai vyksta todėl, kad visa sveikatos sistema remiasi klaidinga pasaulėžiūra. Sveikatos sistema mato tik du kelias sveikatai išsaugoti:

  • Medicina, lietuviškai „gydyba“, teigia, kad reikia imtis kažkokių veiksmų, kai pasireiškia kokie nors ligos simptomai.
  • Higiena, lietuviškai „sveikatingumas“, teigia, kad veiksmų reikia imtis prieš tai, kai pasireiškia ligos simtomai.

Abu šie keliai remiasi idėja, kad liga yra kelias į mirtį. Sekant tokiu požiūriu, savaime suprantama, kad kyla noras ligų nusikratyti bet kokia kaina kuo greičiau arba bent pašalinti jų simptomus, kad ir trumpam. Tačiau toks požiūris neapsvarsto trečios galimybės.

Naujas požiūris į sveikatingumą

Visata turi Jūsų organizmui numačiusi tikslą, liga – tik ženklas, kad to tikslo organizmas nevykdo, todėl bandant visokiomis išorinėmis priemonėmis pašalinti ligos simptomus, organizmui nepadeda vykdyti Visatos valios, todėl liga grįžta su sunkesniais simptomai. Liga nėra kelias link mirties, jos simptomai yra sveikintini, nes įsiklausius į juos ir pašalinus trukdžius organizmui atlikti Visatos užduotis, liga pasitraukia.

Gyventi pagal Visatos dėsnius – tai yra tikroji sveika gyvensena. Todėl tam, kad ligos nesusidarytų, reikia nedaryti to, kas nesuderinama su Visatos užduotimi Jūsų kūnui. Paprasčiau tariant, siekient išsaugoti sveikatą, pirmiau reikia kažką atimti, o tik paskui, gal būt, kažką pridėti.

Tai visiškai naujas ir iš esmės kitoks požiūris į sveikatingumą. Tai natūralus būdas išvengti ligų, pagrįstas Dao filosofija, o tiksliau jos „wu wei“, lietuviškai „veikimas neveiiant“, principu. Tikiu, kad šį požiūrį į sveikatingumą suvokti sunku, bet aš tam ir esu, kad Jums padėčiau, nes tik suvokus ko organizmas nori atsikratyti ligos metu, galima iš tiesų išvengti visų ligų.

Todėl jau nuo šiandien, kaskart, kai valgote maisto produktą, atliekate fizinį pratimą, geriate maisto papildą, vartojate kokią nors vaistąžolę arba net kai vartojate nereceptinį vaistą, paklauskite savęs:

Ar tikrai mano organizmas dabar to prašo?