Imuniteto mažėjimas – netinkamos kūno būklės pasekmė

      Komentarai įrašui Imuniteto mažėjimas – netinkamos kūno būklės pasekmė yra išjungti

KLAUSIMAS. Kokiu būdu galima būtų padidinti leukocitų kiekį?

ATSAKYMAS. Pavojingas leukocitų kiekio sumažėjimas jau yra ligos požymis, todėl jai gydyti rekomenduoju kreiptis į gydytojus.

Tačiau jei tą sumažėjimą sukėlė ne koks nors ŽIV virusas arba dėl vėžio pažeisti kaulų čiulpai bei koks kitas leukocitų gamybai svarbus organas, tuomet leukocitų kiekio sumažėjimas yra organizme besiformuojančių būklės nukrypimų pasekmė.

Leukocitų mažėjimas pasireiškia specifinio imuniteto silpimu. Dažnai įsivaizduojama, kad imunitetas nusilpsta netyčia arba dėl kokių nors nevaldomų išorinių veiksnių, pvz.: šaltis arba vitaminų trūkumas. Iš tiesų imunitetas nesilpsta – jį su tikslu nuslopina pats organizmas.

Visatos paskirtis visiems gyviems organizmams yra skaidyti medžiagas į paprastesnes, t.y. gaminti negrįžtamybę (entropiją) aplink. Kai organizmas tai daro tinkamai, tuomet jis sveikas, tačiau kai nukrypsta į vieną arba kitą pusę, vystosi ligos. Kai organizmas nukrypsta į kaupimo-augimo (anabolinę) pusę, jis užuot pilnai sudeginęs maisto medžiagas, jas degina neefektyviai, todėl kuria mažai netvarkos ir kaupia bereikalingas atsargas. Organizmai negyvena vakuume, juos visada supa ekologiniais ryšiais susieti kiti organizmai, pirmiausia tai mikroorganizmai, taip pat ir pačio organizmo ląstelės tarpusavyje susietos ekologiniais ryšiais. Jai organizmas nevykdo Visatos nurodymų, negamina tinkamai netvarkos, tuomet visada atsiras, kas tą netvarką gamins geriau. Organizmas tyčia sumažina imunitetą, kad leistų išoriniams mikroorganizmams suvirškinti jame dėl būklės nukrypimo besikaupiančias atliekas. Jei to negana, pačio kūno ląstelės virsta į mikroorganizmus panašiomis vėžinėmis ląstelėmis, ir pabaigia tą darbą, ko nesugebėjo mikroorganizmai.

Vėžys ir infekcija yra labai artimos savo išraiška: abiem atvejais imunitetas nesusidoroja su patologinėmis ląstelėmis, abiem atvejais jos kur kas efektyviau virškina mūsų atsargas ne mes patys, abiem atvejais jos turi polinkį plisti po organizmą ir užsisėti naujose vietose ir abiem atvejais tos patologinės ląstelės daro tai, ko organizmas dėl senai nekontroliuotų kaupimo-augimo nukrypimų nevykdė tinkamai pats.

Taigi su specifinio imuniteto sumažėjimu susijusioms ligoms išvengti, pirmiau reikia neleisti išsivystyti kaupimo-augimo nukrypimams, tokiems, kaip gliukogeninis ir ypač anaerobinis. Žinties dieta ir fizinė veikla būtent ir užkerta tam kelią, o tiksliau – nesukelia priežasčių tam susidaryti.