Apie šarminį vandenį

      Komentarai įrašui Apie šarminį vandenį yra išjungti

skaitytojų klausimaiKLAUSIMAS. Gal kokį galit komentarą parašyti dėl šarminio vandens. Paklausiau atsitiktinai per radiją vieno mokslininko komentarus apie šarminį vandenį, kiek  ten yra pliusų organizmui. Tai jūsų noriu užklaust ir išgirsti dar vieną nuomonę. Nes gamintoju puslapy viskas gražu, bet kiek reikalingas iš tikro? Pažįstamo tėvas chemikas, tai jis sake su geriama soda šarmina vandenį.

Šarminio vandens negalima vartoti aklai, nes jei kūnas yra šarmų pertekliaus (alkalozės) būsenoje, tai toks vanduo ne tik nepadės, bet dar ir kenks.

Yra didžiulis skirtumas, ar vanduo šarminis dėl pridėtų ar susidariusių natrio ir kalio hidroksidų, ar tiesiog dėl sodos, nes sodos taip pat negalima vartoti, jei kūne yra anglies dvideginio pertekliaus būsena. Tokia būsena dažna, jei atliekama per daug lėto kvėpavimo, kvėpavimo sulaikymo ar kitų hipoventiliacinių pratimų.

Bet svarbiausia, kad vandens druskų sudėtis bei jo šarmingumas ar rūgštingumas veikia tik organizmo (sisteminį) kūno sąrangos lygmenį, o gilesnių (audinių ar ląstelinio) neveikia. Dėl to šarminio vandens vartojimas geriausiu atveju gali tik šalinti simptomus, bet pačios ligos priežasties nešalina – tai tas pats, kaip nuolatinis vaistų ar papildų vartojimas.

Atsižvelgus į visus šiuos argumentus, pasakyti, reikia ar ne, galima ar draudžiama vartoti šarminį ar kitokių pakeistų savybių vandenį, galiu tik atlikęs kūno būklės tyrimą. Bet dažniausiai toks tyrimas rodo, kad nereikia ir negalima, tereikia pasirinkti tinkamą geriamą vandenį pagal skonį ir keletą rekomendacijų druskų sudėčiai.